“Medytacja Jest Łatwa” – warsztat dla początkujących

Praktyczny warsztat z technik medytacji, świadomego oddechu i relaksacji.

„Medytacja to wzbudzanie miłości do Wszechświata. To zjednoczenie z Bogiem. Zjednoczenie z Sobą”
– Neale Donald Walsch

Co?

Zapraszam na jednodniowy warsztat, który w sposób praktyczny pozwoli doświadczyć zjawiska medytacji. Różne techniki wywodzące się z wielu tradycji i szkół dadzą szansę wybrania dla siebie najbardziej odpowiadającej formy medytacji i włączenia jej do codziennej praktyki. Oprócz przygotowania do medytacji klasycznej (nastawienie, odpowiednia pozycja, determinacja), również koncentracja na oddechu, medytacja w ruchu i relaksacja, a także część teoretyczna.

Dla kogo?

Dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku.

Po co?

Coraz większa liczba, potwierdzonych przez naukowców badań, wskazuje, że medytacja redukuje napięcia, wprowadza spokój do naszego życia i pozytywnie wpływa na zdrowie. Zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak redukcja lęków i depresji, pomaga w zmaganiach z bólem chronicznym i spowodowanym wypadkami, ogranicza uzależnienia powodowane w dużej mierze stresem. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację sieci neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co bezpośrednio przekłada się na poprawę pamięci, łatwość w koncentracji i skupianiu się, oraz odgrywa rolę chroniącą przed niekorzystnymi zmianami starczymi w mózgu (demencja). Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w aspekcie transcendentalnym, przybliżając nas do odpowiedzi na zasadnicze pytanie o sens życia.

Gdzie i kiedy?

Gdańsk
Od 10:00 do 15:00. Pół godzinna przerwa.

Za ile?

Koszt warsztatu to 120 zł. Gdy wpłata jest dokonana do 15 listopada 2012r to 20 zł zniżki.

Osoby, które uczestniczyły już w jakichkolwiek moich warsztatach mają 50% zniżki.

Nr konta: 13 1240 1255 1111 0000 1507 8678 z tytułem: medytacja

Kto?

Paweł Gutral – jest za mną 12-letnia praktyka medytacyjna i pracy z ciałem. Miałem przyjemność z niejednego pieca chleb (czytaj medytacje) jeść. Począwszy od buddyzmu Mahajany, przez Zen koreański i japoński, oraz japońską tradycję Byakko Shinko Kai oświeconego mistrza Goi Sensei, dalej prze Vipassanę i na jogicznych, tantrycznych medytacjach (póki co) kończąc.
KONTAKT: pawel@gutral.pl, tel 601 632704

„Jeśli nie tracimy z oczu wyraźnej wizji ludzkiej pełni jako ostatecznego celu, a medytację widzimy jako prowadzącą do niego, uzdrawiającą drogę – zobaczymy też podstawową i oczywistą prawdę, leżącą u podstaw ludzkiego szczęścia, a mianowicie tym, co liczy się najbardziej w ludzkiej podróży i naszym dążeniu do uleczenia, zdrowia i pełni na wszystkich poziomach człowieczeństwa – jest MIŁOŚĆ.”
– o. Laurence Freeman OSB