Floating

Pełna informacja na stronie www.endorfiafloating.pl

 

CO TO JEST floating (kabina izolacji sensorycznej), czyli terapia unoszenia się na wodzie?

“Terapia unoszenia się na wodzie jest zabiegiem leczniczym wykorzystującym izolację sensoryczną podczas przebywania w kabinie. Lata dobrze udokumentowanych badań wykazują, że terapia w takich kabinach nie tylko przynosi natychmiastowy skutek w uśmierzaniu bólu, czy likwidowaniu stresu, lecz również sprzyja aktywności myślowej “całego mózgu”. Wielu sportowców, pisarzy i artystów doświadczyło już olbrzymich korzyści z terapii unoszenia się na wodzie przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanych do tego kabin.

Zastosowanie kabin relaksacyjnych dla sportowców i lekkoatletów

  • Głębokie odprężenie mięśni.
  • Przyspieszenie leczenia kontuzji.
  • Zwiększenie sprawności za pomocą wizualizacji.

Korzyści płynące z wykorzystania kabin relaksacyjnych dla ludzi biznesu

  • Całkowite odstresowanie fizyczne i psychiczne.
  • Głębokie odprężenie mięśni.
  • Odnowienie poziomu energii organizmu.
  • Zwiększenie kreatywności.

Kabiny dla osób chcących pobudzić swoją kreatywność

  • Pobudzanie twórczości.
  • Sprzyjanie jasności umysłu i procesów myślowych.
  • aktywacja “kobiecej intuicji” 😉 .

Izolacja sensoryczna w terapii unoszenia się na wodzie

Przebywanie w kabinie w warunkach izolacji sensorycznej jest metodą terapeutyczną, pozwalającą na doświadczenie najwyższego, możliwego do osiągnięcia stanu odprężenia. Co więcej, ten rodzaj terapii pomaga złagodzić wiele dolegliwości i objawów chorobowych.

Terapia unoszenia się na wodzie ma szerokie zastosowanie w leczeniu stresu, lęków, zmęczenia spowodowanego zmianą stref czasowych oraz w usprawnianiu koncentracji i kreatywności. Stan odprężenia zostaje spotęgowany podczas terapii w oparciu o deprywację sensoryczną. Badania dowodzą, że jedna godzina unoszenia się na wodzie w kabinie przynosi ten sam krzepiący skutek, co 4 godziny snu. Jest to możliwe głównie dzięki pozbawieniu bodźców zmysłowych, przebywając wewnątrz kabiny.

Korzyści zdrowotne terapii wykorzystującej unoszenie się na wodzie

Terapia unoszenia się na wodzie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. W pozbawionym grawitacji środowisku ciało przechodzi w stan równowagi i ukojenia wewnętrznego, podczas gdy wszystkie zmysły odpoczywają. Badania wskazują, że leżenie na wodzie i terapia unoszenia się na wodzie znacząco obniżają ciśnienie krwi oraz tętno, jednocześnie zmniejszając poziom skorelowanych ze stresem substancji chemicznych w organizmie. Dawne urazy i dolegliwości bólowe (szczególnie pleców) zostają uśmierzone, gdyż leżenie na wodzie usprawnia krążenie krwi. Jest to kolejny medyczny powód, jaki wyjaśnia poczucie równowagi i dobrego samopoczucia na co dzień wśród osób korzystających z terapii leżenia na wodzie. Ostatnie badania nad unoszeniem się na wodzie wykazały coraz większe znaczenie równowagi czynnościowej między obiema półkulami mózgowymi dla lepszego stanu zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.”

Cennik

Sesja standardowa 60 minut 120zł

Sesja dłuższe niż 60 minut – skontaktuj się z Nami

W Pakietach taniej:

3 x sesja 60 minut 330zł

5 x sesja 60 minut 500zł

10 x sesja 60 minut 900zł

Jeśli po pierwszej sesji zdecydujesz się na zakup pakietu – pierwsza sesja zostanie policzona jak w pakiecie.

Możliwości zakupu sesji w formie vouchera prezentowego.

Miejsce

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Pstrowskiego 26
Więcej info i ZAPISY pod nr tel 601632704, 601631672.