A few words

Paweł Gutral – about himself…

Nazywam się Paweł Gutral. Od wielu lat poszukuję doświadczeń transformujących i zmieniających moje życie na lepsze. Poszukiwania te doprowadziły mnie do odkrycia technik związanych z pracą z ciałem, umysłem i duchem.

MOJA DROGA

Głęboki wpływ wywarła na mnie szczególnie bliska memu sercu Japonia. Wielokrotne wizyty umożliwiły mi między innymi opanowanie starożytnych japońskich praktyk radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jako jedna z nielicznych osób spoza Japonii ukończyłem wytrzymałościowy trening medytacyjny „NANAMARU”, zwieńczeniem którego było zdobycie góry Fuji. Zmagania związane z wytrzymaniem tego ekstremalnego treningu zahartowały mnie i wzmocniły zarówno na ciele jak i duchu, a zdobyte w ten sposób doświadczenie przydaje się w trudach życia codziennego.

Konsekwencją ponad 10-letniej praktyki jogi było ukończenie międzynarodowego certyfikowanego kursu nauczycielskiego Kundalini Jogi wg systemu Yogi Bhajana. Od 5 lat prowadzę warsztaty z podstaw medytacji, a od 2 lat regularne zajęcia z jogi.

Ostatnimi czasy bardzo dużą satysfakcję sprawiło mi zebranie wszystkich moich dotychczasowych doświadczeń warsztatowych, nabytych umiejętności i stworzenie „przedsięwzięcia” o nazwie ANTYSTRES. Cieszy mnie, że taka forma zajęć spotyka się z pozytywnymi reakcjami ze strony uczestników.

WYKSZTAŁCENIE i PRACA

Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego kierunku Organizacja i Zarządzanie. Podyplomowo ukończyłem na UG “Gedanistykę”.
W 1994 roku założyłem swoją pierwszą firmę i od tego czasu nieprzerwanie prowadzę własną działalność gospodarczą w takich dziedzinach jak: gastronomia, handel detaliczny i hurtowy (obuwie), produkcja (odzież) oraz szkolenia (Akademia Redukcji Stresu). A więc stres i sposoby radzenia sobie z nim nie są mi obce.

ZAINTERESOWANIA

Od lat jestem wierny serii książek „Rozmowy z Bogiem” N. D. Walscha, ale równie chętnie czytam książki historyczne opowiadające o Gdańsku. Jeżdżę na rowerze po trójmiejskich lasach poszukując pamiątek i pozostałości z przedwojennych czasów. Jestem także fanem koszykówki i piłki nożnej.

e-mail: pawel@gutral.pl

tel.kom. 601 63 27 04